Wizyta gości z Grecji w Fundacji AKME

Greckie odwiedziny w AKME

Dziś w Fundacji AKME mieliśmy wizytę gości z Grecji! Pani Grażyna Adamidu wraz z mężem (rodzice naszej koleżanki Athiny Adamidu). Pani Grażyna od wielu lat prowadzi w Atenach Szkolny Zespół Taneczny w Zespole Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach.

W trakcie naszego spotkania mieliśmy okazję do rozmowy, wymiany spostrzeżeń i doświadczeń, wśród nich m.in. ciekawa rozmowa o patriotyzmie przez duże „P”!

Pani Grażyna Adamidu została w tym roku odznaczona przez Prezydenta Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz środowiska polonijnego w Grecji, za kultywowanie polskich tradycji narodowych wśród Polaków mieszkających poza granicami kraju.

Dziękujemy serdecznie za spotkanie, gratulujemy odznaczenia i życzymy powodzenia w dalszej pracy na rzecz greckiej Polonii! Do zobaczenia!

Zespół Tańca Ludowego z Greckiej Polonii