Standardy Ochrony Małoletnich

Ochrona dzieci przed przemocą jest jednym z najważniejszych zobowiązań Fundacji AKME.

Dzieci są szczególnie podatne na skutki przemocy, która może na zawsze wpłynąć na ich zdrowie psychiczne, rozwój emocjonalny oraz relacje z innymi ludźmi.

Przemoc fizyczna, psychiczna czy zaniedbanie to nie tylko naruszenie praw dziecka, ale także zagrożenie dla przyszłości całego społeczeństwa.

Każde dziecko zasługuje na bezpieczne i kochające środowisko, które umożliwi mu zdrowy rozwój.

Wczesna interwencja, wsparcie rodziny oraz edukacja społeczna są kluczowe w zapobieganiu przemocy.

Musimy wspólnie działać, aby stworzyć świat, w którym żadne dziecko nie będzie doświadczało krzywdy. Dbanie o dobro najmłodszych to inwestycja w naszą przyszłość i fundament budowania lepszego jutra.

Zapraszamy do zapoznania się ze Standardami Ochrony Małoletnich obowiązującymi w Fundacji AKME: