Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego

Centrum Opieki Zdrowotnej Sanitatis, Fundacja Akme oraz Spółdzielnia Socjalna Uciec dysforii od 1 września 2018 tworzą dla Państwa w Powiecie Obornickim (gmina Oborniki, gmina Rogoźno, gmina Ryczywół) Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego.

ŚCZP jest strukturą organizacyjną o zasięgu powiatowym, której celem jest zorganizowanie i koordynacja medycznej (w uzasadnionych przypadkach z dojazdem do pacjenta) i społecznej sieci oparcia dla osób w trakcie i po przebytych kryzysach psychicznych w taki sposób, żeby zapewnić wsparcie wszystkim osobom z terytorium powiatu, łącznie z leczeniem szpitalnym – ŚCZP współpracuje z oddziałem szpitalnym. ŚCZP jest strukturą organizacyjną o zasięgu powiatowym. Jego celem, jest zorganizowanie i koordynacja medycznej (w uzasadnionych przypadkach z dojazdem do pacjenta) i społecznej sieci oparcia dla osób w trakcie i po przebytych kryzysach psychicznych. Pomoc oferowana jest w taki sposób, aby zapewnić wsparcie wszystkim osobom z terytorium powiatu, łącznie z leczeniem szpitalnym – ŚCZP współpracuje z jednym z takich oddziałów.

W działaniach ŚCZP zawarte są:

• Zintegrowane oddziaływania prewencyjno – edukacyjne. Zajmują się tym specjaliści z zakresu aktywacji zawodowej i coaching;
  • Zintegrowane świadczenia medyczne, którymi zajmują się lekarze psychiatrzy oraz psycholodzy/psychoterapeuci;
  • Zintegrowane świadczenia rehabilitacji społecznej. Pomocą w tej dziedzinie służą specjaliści animacji czasu wolnego, organizatorzy imprez integracyjnych czy też organizatorzy zajęć tematycznych.

Program kierowany jest do osób poddanych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu chorób/zaburzeń psychicznych, kryzysów życiowych czy też problemów emocjonalnych, które spełniają następujące kryteria:

• Mają skończony 18-ty rok życia,
  • Mieszkają na terenie Powiatu Obornickiego (gminy: Oborniki, Rogoźno, Ryczywół),
  • Są osobami bezrobotnymi,
  • Są osobami biernymi zawodowo – w tym uczącymi się lub kształcącymi się,
  • Są osobami pracującymi.

Punkt zgłoszeniowo-koordynacyjny ŚCZP znajduje się w Poradni Sanitatis. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00. Ponadto można zapisać się pod numerem 882 599 466.

Adresy i kontakt do partnerów obiektu:

• Centrum Opieki Zdrowotnej Sanitatis
    ul. Piłsudskiego 64, 64-600 Oborniki
    Całodobowa infolinia interwencyjna:
    Tel.: 882 599 466 (zgodnie z art.224a KK prosimy o rozwagę w korzystaniu z infolinii)
    Mail: poradnia@sanitatis.com.pl
  • Fundacja Akme
    Biuro: ul. Naramowicka 172
    Mail: biuro@fundacja-akme.pl
  • Klub Aktywizacji Społecznej Rogoźno
    ul. Kościuszki 55, 64-610 Rogoźno
  • Spółdzielnia Socjalna Uciec dysforii
    ul. Droga Leśna 60, 64-600 Oborniki
    Mail: uciecdysforii@wp.pl

Uczestnicy projektu ŚCZP nie ponoszą żadnych kosztów leczenia/uczestnictwa. Działania ŚCZP są bezpłatne.

Uwaga! Ilość uczestników jest ograniczona!

Wartość projektu: 2 838 775,00
Wartość dofinansowania: 2 696 836,25