Wiosenne porządki w Wągrowcu!

Wraz z Nadleśnictwem Durowo, Spółdzielnią Socjalną „Wspólny Sukces”, Klub Integracji Społecznej Fundacji Akme w Wągrowcu​ pod kierownictwem Moniki Stachowiak- Grochali bierze udział w wiosennych porządkach.

Z parkingu przed Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wągrowcu kilkadziesiąt osób uzbrojonych w rękawiczki i worki wyruszyło w pierwszy dzień wiosny leśnymi ścieżkami, aby zebrać jak najwięcej porozrzucanych w lesie śmieci.
Za liczne przybycie, dziękował wągrowczanom m.in. wiceburmistrz Piotr Pałczyński, który podkreślił, że dzięki wspólnym działaniom nasze miasto staje się piękniejsze. Oprócz wągrowczan, którzy skorzystali z zaproszenia i organizatorów czyli pracowników Nadleśnictwa Durowo i Spółdzielni Socjalnej „Wspólny Sukces”, nie brakowało grup zorganizowanych: członków Klubu Integracji Społecznej Fundacji AKME w Wągrowcu, niezawodnych jak zawsze seniorów, pracowników OSIR oraz młodzieży szkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Konopnickiej.
Sprzątanie lasu nadal trwa, dlatego zachęcamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcję. Dołączyć do ochotników można w każdej chwili, gdyż zbiórka śmieci potrwa do godz. 13:00.

– http://www.wagrowiec.eu