Regionalny program rehabilitacji młodzieży z zaburzeniami depresyjnymi

Tak jak w roku 2023, w roku 2024 Fundacja Akme wraca do realizacji Regionalnego programu rehabilitacji młodzieży z zaburzeniami depresyjnymi!

Cel projektu:

Celem projektu jest wsparcie młodzieży z zaburzeniami depresji oraz wzrost sprawności psychicznej i społecznej, a także zwiększenie wiedzy i umiejętności z obszarów zachowań zdrowotnych.

Kto może zakwalifikować się do programu?

• Wiek uczestnika: 13 r. do 18 r. życia włącznie.
  • Miejsce zamieszkania: Miasto Poznań; Gminy Buk i Stęszew; Powiaty: poznański, krotoszyński, chodzieski, kępiński, ostrzeszowski, wolsztyński, nowotomyski oraz grodziski.
  • Rozpoznanie w wywiadzie: zaburzenia nastroju w tym epizod depresji (F.32) oraz depresja nawracająca (F.33); wywiad może być przeprowadzony w ramach programu.
  • Pacjenci, którzy w ciągu 12 miesięcy przed zgłoszeniem się do Programu nie korzystali ze świadczeń turnusu rehabilitacyjnego, o którym mowa w § 9 Rozporządzenia MZ z dnia 19 czerwca 2019r. ze zm.

Oferowane wsparcie:

• 2 konsultacje psychiatryczne (kwalifikująca do programu oraz podsumowująca)
  • 2 konsultacje psychologiczne (kwalifikująca do programu oraz podsumowująca)
  • 12 sesji psychoterapii indywidualnej
  • 12 sesji psychoterapii rodzinnej
  • 14 – dniowy turnus rehabilitacyjny w okresie wakacyjnym, który uwzględnia: (sesje psychoterapii grupowej, sesje wsparcia psychospołecznego, zajęcia edukacyjne oraz wyjścia integracyjne)

Kontakt:

Miasto Poznań:

Gmina Buk i Stęszew:

E-mail: sczp.niepruszewo@fundacja-akme.pl

Powiat poznański (bez gmin Buk i Stęszew)

Powiat krotoszyński:

E-mail: krotoszyn.dzieci@fundacja-akme.pl

Powiat chodzieski:

E-mail: patryk@fundacja-akme.pl

Powiaty kępiński i ostrzeszowski:

E-mail: aleksandra.kasiuba.centrum@gmail.com

Powiaty wolsztyński, nowotomyski i grodziski:

E-mail: marta.mackowiak@fundacja-akme.pl

Projekt finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach „Regionalnego programu rehabilitacji młodzieży z zaburzeniami depresyjnymi”.

Termin realizacji projektu:

25.01.2024 – 31.12.2024