Konferencja szkoleniowa „Porozmawiajmy” 2023

Zapraszamy na konferencję szkoleniową "Porozmawiajmy"!

Konferencja porusza istotne aspekty kluczowych problemów zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Wydarzenie skierowane jest do specjalistów z jednostek organizacyjnych Powiatu Poznańskiego, w tym do psychologów i pedagogów szkół ponadpodstawowych, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą.

Udział w konferencji bezpłatny! Zapraszamy do Dwór Skrzynki, Plac Parkowy 1, Skrzynki.

Plan konferencji:

8:30-9:00

Rejestracja uczestników.

9:00-9:15

Powitanie uczestników.

9:15-11:15

Panel specjalistów.

Depresja, stany lękowe oraz samookaleczenia wśród dzieci i młodzieży –
skutek pandemii, czy niechciane problemy społeczne?

Prowadząca: Joanna Dronka – psychoedukatorka, psychosomatyczka, twórczyni kanału: “O choroba! Joanna Skrzypczak”.

11:15-11:30

Przerwa kawowa.

11:30-12:30

Spektrum autyzmu. Dlaczego dzisiaj tyle o nim mówimy i dlaczego warto robić to dalej?

Magdalena Lizik, psycholożka, psychoterapeutka, trenerka profilaktyki, terapeutka dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu.

12:30-13:15

“Proszę zrobić coś z tym dzieckiem!” – gdzie szukać pomocy dla nas samych i naszych dzieci w powiecie poznańskim i okolicach.

Jagoda Krawczyk – specjalistka ds. merytorycznych w Fundacji AKME.

13:15-13:45

Poczęstunek.

13:45-14:45

Trudności w zaopiekowaniu dziecka i rodzica – przegląd problematyki i
dobre praktyki.

Patrycja Walenczak – psycholożka, trenerka profilaktyki, wykładowczyni Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

14:45-15:30

Jak wesprzeć zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami?

Joanna Wieczorek – pedagożka, trenerka umiejętności społecznych.

Zakończenie konferencji.

Kontakt: