3 lata działania KIS w Wągrowcu

Mijają 3 lata od czasu jak powstał Klub Integracji Społecznej w ramach Fundacji Akme w Wągrowcu. Przed trzema laty dostaliśmy szansę, żeby pomagać osobom które takiej pomocy potrzebowały, zwłaszcza w zakresie włączenia społecznego, znalezienia pracy czy darmowej pomocy psychologiczno – prawnej. Trafiają do nas osoby w różnym wieku i o różnym statusie społecznym. Te trzy lata pokazały że to, co nam najlepiej wychodzi to dostosowanie i udostępnienie „narzędzi” w postaci szkoleń zawodowych i staży do naszych uczestników.

Szkolenia zawodowe i staże przekładają się na zwiększenie szans na podjęcie pracy, a tym samym aktywizację zawodową i społeczną. Prawda jest jednak taka, że naszym zadaniem jest jedynie dawanie wam możliwości i narzędzi, a to od Was zależy jak je wykorzystacie. Niezmiernie nas cieszy, że duża część osób, które do nas trafiły dobrze wykorzystała swoją szansę i po zakończonym stażu pracuję do dziś, a to oznacza że nasza praca jako doradców, psychologów i szkoleniowców ma sens.

To co widzicie przychodząc do KIS-u (pomijając ogrom „papierologii” przy wypełnianiu dokumentacji rekrutacyjnej)to „wierzchołek góry lodowej”.. To, że od 3 lat niezmiennie dysponujemy środkami na realizację wsparć jakie dla Was organizujemy to zasługa całego Zespołu Fundacja AKME. W tym miejscu dziękujemy Wam Kochani że przez ten czas niezmiennie i cierpliwie wspieracie nasze działania. Nam też kiedyś dano szansę – chcemy oddać to, co dostaliśmy – od Was zależy CZY i JAK to spożytkujecie.