NOWA SZANSA

akme

NOWA SZANSA

Projekt pt. „Nowa szansa” jest realizowany w ramach Osi Priorytetowej 7.Włączenie społeczne, Działania 7.1 Aktywna integracja, Poddziałanie 7.1.2 Aktywna integracja – projekty konkursowe Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt jest realizowany przez Polskie Stowarzyszenie WIDOKI w partnerstwie z Fundacją AKME i Wielkopolskim Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Okres realizacji projektu: 01.06.2017 – 31.12.2018

Cel projektu:

Aktywizacja społeczno-zawodowa 170 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, pozostających biernymi zawodowo i zamieszkujących w woj. wielkopolskim w powiatach chodzieskim, wągrowieckim, pilskim i obornickim w terminie od 01.06.2017r. do 31.12.2018r., w tym:

• 116 osób z niepełnosprawnością w stopniu znacznym/umiarkowanym lub osób z niepełnosprawnością intelektualną lub sprzężoną lub osób z zaburzeniami psychicznymi,
  • 30 osób z rodzin dysfunkcyjnych spełniające przesłankę ubóstwa doświadczających wielokrotnego wykluczenia społecznego,
  • 24 osób spełniających przesłankę ubóstwa doświadczających wielokrotnego wykluczenia społecznego.

Ponadto 100 osób będą stanowiły osoby korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

Projekt ma na celu zagwarantowanie następujących  form wsparcia:

• Indywidualne poradnictwo zawodowe: diagnoza potrzeb i potencjałów uczestników projektu zakończona utworzeniem Indywidualnego Planu Działania oraz podpisanie kontraktów równoważnych do kontraktów socjalnych
  • Indywidualne wsparcie psychologiczne oraz prawno-obywatelskie
  • Kurs Umiejętności Społecznych
  • Szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym
  • 3-miesięczne staże wraz ze stypendium stażowym
  • Wsparcie w ramach Klubu Osób Niepełnosprawnych w Chodzieży lub Klubu Integracji Społecznej (KIS) w Wągrowcu

W projekcie przewidziano wsparcie towarzyszące w postaci:

• stypendium szkoleniowego
  • stypendium stażowego
  • zwrotu kosztów dojazdu na zajęcia w ramach projektu

Rezultaty realizacji  projektu: