PRZEZ INTEGRACJĘ ZDOBĘDĘ AKTYWIZACJĘ

akme

PRZEZ INTEGRACJĘ ZDOBĘDĘ AKTYWIZACJĘ

Projekt pt. „Przez integrację zdobędę aktywizację” jest realizowany w ramach Osi Priorytetowej 7.Włączenie społeczne, Działania 7.1 Aktywna integracja, Poddziałanie 7.1.2 Aktywna integracja – projekty konkursowe Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt jest realizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrowiu w partnerstwie z Fundacją AKME.

Okres realizacji projektu: 01.06.2017 – 31.12.2018

Cel projektu:

Aktywizacja społeczno-zawodowa 74 osób niepełnosprawnych zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez wdrożenie instrumentów aktywnej integracji w gminie Jastrowie, Okonek, Krajenka w terminie od 01.06.2017-31.12.2018 r.

Projekt jest skierowany  do:

74 osób niepełnosprawnych, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w wieku aktywności zawodowej oraz 30 osób z ich otoczenia, zamieszkałych na terenie gminy Jastrowie, Okonek, Krajenka, w tym:

• 23 osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym, niepełnosprawnością intelektualną oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi,
  • 51 osób z niepełnosprawnością w stopniu lekkim i umiarkowanym (min. 25 osób z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym).

Projekt ma na celu zagwarantowanie następujących form wsparcia:

• Wsparcie działalności Klubu Integracji Społecznej (KIS)
  • Poradnictwo psychologiczne
  • Poradnictwo zawodowe
  • Treningi kompetencji i umiejętności społecznych
  • Szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym
  • Pośrednictwo pracy

W projekcie przewidziano wsparcie towarzyszące w postaci:

• stypendium szkoleniowego dla osób nie będących uczestnikami KIS

Rezultaty realizacji  projektu:

1. Uzyskanie kwalifikacji zawodowych przez minimum 6 uczestników projektu
  2. Podjęcie pracy (w tym na własny rachunek) przez minimum 15 uczestników projektu